Przejdź do treści

Otwarcie nowej galerii handlowej w Siemianowicach już w 2023 roku?

Jak informuje Acteeum na swojej stronie internetowej, już w 2023 roku możliwe jest otwarcie nowej galerii handlowej w centrum Siemianowic Śląskich, na terenach po byłej Hucie Jedność.

Galeria Siemianowice, na łącznej powierzchni 18 tys. m² GLA zaoferuje supermarket o powierzchni 2,3 tys. m² oraz 55 lokali handlowych a także bogatą ofertę gastronomiczną oraz usługową. Obiekt zapewni klientom ok. 550 miejsc parkingowych oraz doskonałe połączenia komunikacją publiczną.

Działka, na której powstanie Galeria Siemianowice zlokalizowana jest w ścisłym centrum Siemianowic, obok Placu Skargi, u zbiegu ulic Katowickiej, Staszica i Waryńskiego. W bezpośrednim sąsiedztwie Galerii zlokalizowane są przystanki komunikacji miejskiej – autobusowe oraz tramwajowe, zaś otaczające ulica zapewniają doskonały dojazd zarówno w obrębie miasta jak i całego ośrodka metropolitalnego Górnego Śląska – w tym z Katowic.

Swym zasięgiem Siemianowickie Centrum Handlowe obejmie ponad 280 tys. mieszkańców miasta oraz regionu Górnego Śląska.

Co ciekawe, swoje „pierwsze przemyślenia” w temacie ma już jeden z radnych, ale do tego odniosę się już w odrębnym poście bo poziom siemianowickiej sceny samorządowej zaniżył już jakiś czas temu sam Prezydent Piech, zatem (dobrze podejrzewacie) jego ugrupowanie „zdecydowanie utrzyma ten poziom”.

źródło: Acteeum

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie