Przejdź do treści

Historyczny pociąg osobowy przejedzie przez Siemianowice

Zapewne duża część mieszkańców Siemianowic może być zaskoczona, ale już 2 maja 2022 roku o godzinie 11:35 przez stację Siemianowice przejedzie skład złożony z historycznej lokomotywy oraz wagonów w barwach z minionej epoki. Bilety można rezerwować pod adresem: LINK. Pociąg osobowy będziecie mogli zobaczyć na całej długości linii kolejowej w Siemianowicach Śląskich (centrum, Michałkowice/Bytków).

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: PROPOZYCJA POWROTU POCIĄGÓW OSOBOWYCH DO SIEMIANOWIC

Turystyka Kolejowa TurKol.pl wraz z Partnerami zaprasza na pokład specjalnych pociągów turystycznych, które zostaną uruchomione w pierwszych dniach maja. Okazją do uruchomienia pociągów jest pierwszy z majowych weekendów, przy okazji najdłuższy i najbardziej wyczekiwany. Specjalne pociągi  turystyczne przejadą odcinkami głównych i lokalnych linii kolejowych przebiegających na terenie Dolnego i Górnego Śląska oraz Opolszczyzny. W trakcie podróży będzie także okazja dla sympatyków kolei do „zaliczenia” linii całkowicie zapomnianych lub nieczynnych w ruchu pasażerskim. Pociągi będą uruchomione przy użyciu składu pociągu z lat 70. i 80. XX wieku z lokomotywą spalinową.

Bilety na wyszczególnione poniżej pociągi z oferty ŚLĄSK są biletami ryczałtowymi, obowiązują niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie. Ceny ofert dla różnych pociągów są zróżnicowane ze względu na długość trasy i czas przejazdu. Wszystkie pociągi objęte są całkowitą rezerwacją miejsc. Turkol.pl zaprasza do skorzystania z wiosennej oferty!

autor: Mateusz Ligocki/materiały prasowe i foto: turkol.pl

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie