Przejdź do treści

Podejrzani o zabójstwo trafili na 3 miesiące do aresztu

Zarzut zabójstwa mężczyzny usłyszała 51-letnia kobieta i jej 53-letni partner. Oboje zostali zatrzymani w niedzielę w nocy, po zgłoszeniu, które wpłynęło do policjantów o popełnionym morderstwie. W mieszkaniu z udziałem prokuratora zostały przeprowadzone oględziny. Na głowie 54-letniego denata ujawniono wiele zewnętrznych obrażeń, które wskazywały na użycie narzędzia. Sąd zastosował wobec nich 3 miesięczny areszt.

Policjanci zatrzymali 51-letnią kobietę i o 2 lata starszego partnera. Para przebywała w mieszkaniu u swojego znajomego, do którego przyszli i powiedzieli, że w mieszkaniu kobiety leży zabity mężczyzna. Informacja ta została przekazana policjantom, którzy pilnie pojechali pod podany adres. W mieszkaniu kobiety na podłodze leżał mężczyzna, który nie dawał oznak życia. Był zakrwawiony, a na jego głowie widniało wiele obrażeń wskazujących na użycie jakiegoś narzędzia. Na ścianie były rozbryzgi krwi. Policjanci razem z prokuratorem i technikiem przeprowadzili oględziny, podczas których zabezpieczono wiele śladów i dowodów.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: SSM TŁUMACZY PODWYŻKI

Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani, byli nietrzeźwi. Ich ofiarą był 54-letni mężczyzna, który w zamian za drobne pomoce, od paru dni zajmował pokój w mieszkaniu 51-latki. Podejrzanym został przedłużony czas zatrzymania o kolejną dobę. Przez cały ten czas śledczy skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy w tej sprawie. Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzut zabójstwa. Prokurator skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu. Podejrzani spędzą teraz 3 miesiące za kratkami. Za przestępstwo zabójstwa grozi im nawet dożywocie.

źródło: KMP w Siemianowicach Śląskich

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie