Przejdź do treści

Siemianowiczanka mistrzynią Polski!

Znakomite wieści nadeszły z Jastrzębia – Zdroju, gdzie w minioną sobotę (2.04) odbywały się 49. Mistrzostwa Polski Seniorów w Kyokushin Karate. W konkurencji kumite, w kategorii do 55 kg złoty medal i tytuł mistrzyni Polski zdobyła Daria Dobkowska – Szefer, reprezentantka Siemianowickiego Klubu Kyokushin Karate.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: FOODTRUCKI POD PARKIEM TRADYCJI JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND

W jastrzębskich mistrzostwach organizowanych przez Polski Związek Karate udział wzięło 79 wyselekcjonowanych zawodniczek i zawodników, reprezentujących 46 klubów.

Podopieczna shihana Andrzeja Maneckiego powtórzyła sukces sprzed roku, gdy również zdobyła mistrzostwo Polski (wówczas w kategorii do 60 kg). Warto dodać, że finałowy pojedynek siemianowiczanki z Agnieszką Winek (KSW Bushi Otwock) był niezwykle zacięty i po dwóch dogrywkach o „złocie” Darii zadecydowała korzystna różnica wagi !

Nie był to dla mnie łatwy turniej. W takich chwilach szczególnie doceniam wsparcie najbliższych, dzięki którym rosnę w siłę. Chciałabym przekazać wielkie podziękowania dla trenera shihana Andrzeja Maneckiego za mistrzowskie wsparcie treningowe. Ukłony dla męża oraz taty, którzy zawsze na hali dodają mi mocy. Dziękuję wszystkim za każde miłe słowo, trzymanie kciuków i bycie ze mną nie tylko w zwycięstwie, ale i w porażce. Cieszę się, że mam takich ludzi wokół siebie. Wielkie OSU! – podsumowała dziękując siemianowicka zawodniczka, która przygotowuje się teraz do czerwcowych mistrzostw Europy w Warnie (Bułgaria).

źródło: UM Siemianowice Śląskie

REKLAMA: ZAPRASZAMY NA STRONĘ KAWUSZKI

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie