Przejdź do treści

O inwestycjach mieszkaniowych, czyli…

W ubiegłym tygodniu Gmina na swojej stronie poinformowała o powstających w Siemianowicach Śląskich osiedlach. W artykule znajdziemy informacje w temacie kilku inwestycji mieszkaniowych (dorzucamy także projekty, o których nie wspomniała Gmina:

ZIELONY ZAKĄTEK – inwestycja zlokalizowana na ul. Spokojnej (Siemianowice)

DĘBOWY PARK – osiedle przy ul. Oświęcimskiej, tuż obok Parku Górnik (Michałkowice)

NOWY BAŃGÓW – osiedle zlokalizowane na ul. Bańgowskiej (Bańgów)

JAŚMINOWE POLA – osiedle zlokalizowane na ul. Bańgowskiej (Bańgów)

INWESTYCJA PRZY UL. SŁONECZNEJ – (Przełajka)

DOMINO PARK – ul. Domina (Michałkowice)

PANORAMA BAŃGÓW – ul. Bańgowska (Bańgów)

APARTAMENTY KOŁODZIEJA – ul. Kołodzieja (Michałkowice)

W całym artykule pojawiają się dwa ciekawy tematy. Pierwszy z nich to zapowiadana inwestycja APSTAR – OSIEDLE DWORSKA.

W centrum Siemianowic Śląskich w pobliżu kompleksu pałacowo-parkowego, pola golfowego oraz stawu Rzęsa powstaje wyjątkowa inwestycja – Osiedle Dworska. To idealne miejsce zarówno dla miłośników sportu jak i relaksu w ogrodzie. Osiedle Dworska to dwupoziomowe apartamenty o metrażach ok. 80 m2 otoczone prywatnymi ogrodami. Wygodę życia zapewnia dobra lokalizacja osiedla z szybkim dostępem do centrum miasta, sklepów, placówek medycznych, urzędu miejskiego oraz szkoły podstawowej. W 10 minut można wygodnie dojechać do większych miast aglomeracji, takich jak Katowice, Chorzów. Planowane rozpoczęcie inwestycji II kwartał 2022 roku.

Osiedle na ul. Dworskiej zlokalizowane będzie w okolicy skrzyżowania ul. Dworskiej i Śląskiej. W związku z pojawiającymi się pytaniami, wrzucamy dokładną lokalizację.

Drugi temat to informacje na temat wspomnianej już wyżej inwestycji Jaśminowe Pola (inwestor: KAMSOFT/KAMBUD). Wszystko wskazuje na to, że za kilka/kilkanaście lat na Bańgowie powstanie centrum handlowe, ale dopiero po zakończeniu budowy ogromnego osiedla domów:

Duże nowoczesne osiedle domów jednorodzinnych o nazwie „Jaśminowe Pola” powstaje  w Siemianowicach Śląskich przy ulicy Bańgowskiej. Aktualnie finalizowany jest pierwszy etap budowy obejmujący 87 domów parterowych w zabudowie szeregowej, a docelowo inwestorzy planują wybudowanie ok. 600-700 domów, dla ok. 3000 mieszkańców, w tym domów parterowych, 1-piętrowych, willowych i 4-kondygnacyjnych wielorodzinnych z funkcjami usługowymi. W końcowej fazie inwestycji planowana jest budowa centrum handlowo-usługowego o powierzchni ok.10 tyś.m2, w którym planowane są: żłobek, kawiarnie, boiska sportowe oraz zaplecze techniczno-serwisowe dla osiedla i inne obiekty oczekiwane przez mieszkańców.

źródło: UM Siemianowice Śląskie
zdjęcia pochodzą ze stron deweloperów

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie

REKLAMA: OD WTORKU DO CZWARTKU (12-14 KWIETNIA) PROMOCJA W SZTAJGERZE! PRZY ZAKUPIE BURGERA CZYSTY WÓŁ, NAPÓJ GRATIS (m.in. napój gazowany, woda, herbata, kawa). SZCZEGÓŁY NA FB