Przejdź do treści

Ruszył Siemianowicki Rower Miejski

Dziś, 25 kwietnia (dosyć niespodziewanie) w godzinach popołudniowych zostały uruchomione wypożyczalnie rowerów miejskich. Tym samym rozpoczął się piąty sezon Siemianowickiego Roweru Miejskiego, który potrwa do końca października 2022 r.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: O TRWAJĄCEJ PRZEBUDOWIE KANALIZACJI

Oferta SRM pozostaje bez zmian. Siemianowiczanie do swojej dyspozycji mają 120 rowerów, rozmieszczonych na 12 samoobsługowych stacjach wypożyczeń. Oprócz rowerów standardowych dostępne będą także tandemy i rowery dziecięce. Podobnie jak w ubiegłym roku, mieszkańcy wypożyczą jednoślady na stacjach rozmieszczonych w następujących punktach:
– Bytków – ul. Grunwaldzka,
– Plac Alfreda – ul. Telewizyjna,
– Centrum I – skrzyżowanie ul. Śląskiej i Jana Pawła,
– Centrum II – okolice ul. Mysłowickiej,
– Park Pszczelnik,
– osiedle Młodych – Aleja Młodych,
– osiedle Bańgów – ul. M. Skłodowskiej-Curie,
– Bańgów – ul. Krupanka,
– Tuwim – ul. Wróbla,
– Węzłowiec – ul. Jagiełły,
– Michałkowice – ul. Wyzwolenia,
– Michałkowice – Plac 11 listopada.
Wypożyczalnie będą czynne przez całą dobę i we wszystkie dni tygodnia. Na stacjach można się zarejestrować, wypożyczyć rower, a także go zwrócić. Rowery miejskie będą dostępne dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Osoby, które po raz pierwszy chcą z nich skorzystać, mogą zarejestrować się korzystając ze strony internetowej: siemianowickirowermiejski.pl lub aplikacji mobilnej Nextbike. Jednoślady można wypożyczać za pomocą terminala, wspomnianej aplikacji lub kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu: 32 630 62 52.
Aby rozpocząć użytkowanie SRM należy wpłacić min. 10 złotych opłaty inicjalnej, z której będą finansowane przyszłe wypożyczenia. Pierwsze 15 minut, przy każdorazowym wypożyczeniu, będzie bezpłatne, następnie opłata za wypożyczenie na czas: – od 16 do 60 minut wyniesie 1 zł, – 2 godzin wyniesie 2 zł, – 3 godzin wyniesie 3 zł, – 4 godzin i każda następna godzina wyniesie 4 zł (opłaty sumują się). Rower można wypożyczyć maksymalnie na 12 godzin. Po ich przekroczeniu użytkownik będzie zobowiązany do zapłacenia kary w wysokości 200 zł. Czas naliczany będzie od momentu pobrania pojazdu ze stacji rowerowej do chwili zwrotu na dowolną stację funkcjonującą w systemie.
Należy pamiętać, że za zwrot roweru w innym miejscu, niż jedna ze stacji w strefie użytkowania, zapłacimy 180 zł kary. Natomiast za zwrot roweru poza strefą użytkowania, 500 zł. Regulamin przewiduje również wysokie kary za kradzież, utratę lub zniszczenie roweru – w zależności od jego rodzaju kara wyniesie od 1900 zł do 7000 zł.

W tym roku siemianowickie rowery również zintegrowane są ze stacjami w innych miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Można je zwracać w Katowicach, Sosnowcu oraz w Tychach.

źródło: UM Siemianowice Śląskie
foto: Siemianowice Subiektywnie

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie