Przejdź do treści

W piątek wspólnie z Kawuszką możesz wspomóc akcję „Ja jadę – Ty pomagasz”

W piątek, 29 kwietnia 2022 r. (w godz. 8.00-16.00), zapraszamy wszystkich do siedziby Palarnia kawy Kawuszka, gdzie będzie można spróbować wspaniałej kawy czarnej w formie napoju. Kawa będzie podawana w kubku, a jej koszt to 7 zł. 100% pieniędzy uzyskanych w ten sposób ze sprzedaży zostanie przeznaczonych na akcję Ja jadę – Ty pomagasz. Zapraszamy na tę degustację: Siemianowice Śląskie, ul. Henryka Krupanka 83 (tuż obok Szybu Bańgów). Na czym polega akcja „Ja jadę – Ty pomagasz” i kim są Zosia. Zachęcamy Was do zapoznania się ze szczegółami inicjatywy Pana Tomasza.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: SIEMIANOWICE POTRZEBUJĄ TRAMWAJU?

Autor: Tomasz Dzierga (LINK DO ZRZUTKI) Ja jadę – Ty pomagasz” – sezon II, czyli rowerem 3725 km do Portugalii dla Zosi z Katowic.

Zosia skończy w tym roku 12 lat. Od urodzenia dzielnie zmaga się z upartym przeciwnikiem – mózgowym porażeniem dziecięcym. Spora część Jej codzienności to terapie i rehabilitacja, które pozwalają na pokonywanie pojawiających się trudności i dają szansę na kolejne kroki naprzód. Aby poznać całą historię Zosi, serdecznie zapraszam na:

Facebook

Fundacja Dzieciom Wspólnota „Zdążyć z pomocą”

Blog Zosi

Dlatego jesteśmy my!!! Pomożemy prawda? A dokładne cele tej zbiórki to:

  1. Rehabilitacja i terapia Zosi
  2. Zakup kombinezonu Mollii (koszt około 22000 zł)
  3. Dofinansowanie zakupu roweru elektrycznego w celu umożliwienia Zosi wycieczek w przyczepce. Już dziś przyczepka z Zosią waży około 60 kg, a będzie więcej… Dlatego musimy odciążyć troszkę tatę, aby dał radę Zosię dowieźć do celu.

Dlaczego Zosia? Od pewnego czasu zacząłem interesować się poszukiwaniem kolejnego dziecka, któremu moglibyśmy pomóc po Antosiu Radło z Czerwionka-Leszczyny. Pamiętacie Go? Fantastyczny chłopczyk, syn znajomego policjanta. I nagle olśniło mnie! Dlaczego mam szukać daleko, jak pracuję z kolegą – nadkomisarzem (co prawda nie jest z ruchu drogowego 🙂 ), który ma córkę wymagającą więcej uwagi, a także mnóstwa środków pieniężnych. Nie interesowałem się wcześniej jego życiem. Dopiero po wejściu na blog, który prowadzi jego żona, który poświęcony jest Zosi i przeczytanie paru postów spowodowało, że się wzruszyłem. W każdym tekście dominuje optymizm. Nawet jak tekst opisuje ulewę, to ma się wrażenie, że to też coś fajnego, że fajnie wyglądają krople deszczu, jak opisywany jest „lockdown” też przywoływane są pozytywy. Jednym słowem nie znalazłem tego Naszego polskiego narzekania. Dodam, że ojciec Zosi to osoba, która nie słyszałem, aby kogoś obgadała czy źle życzyła. Dlatego w jednej chwili wykonałem telefon do Niego i udało się. W imieniu swoim i Państwa dałem słowo, że dołożymy cegiełkę na rehabilitację Zosi…

Nazywam się Tomasz Dzierga i po wielkim sukcesie akcji „Ja jadę – Ty pomagasz” z 2021 r., czyli po charytatywnym wyjeździe rowerowym do Hiszpanii stwierdziłem, że mam pewien niedosyt i chcę dotrzeć na koniec Europy czyli do Portugalii, a przy okazji zrobić coś dla innych osób. Nie pomagamy tylko Zosi! Pomagam przy okazji sobie i Państwu, abyśmy umieli zauważać problemy innych i na nie reagować. Razem jesteśmy siłą mogącą choć trochę coś zmienić. Nadmieniam jak zawsze, że na wycieczkę mnie stać i nie po to jest zbiórka. Ani grosz z tej zrzutki nie będzie przeznaczony na moje potrzeby. Wystarcza mi mój rower, namiot i swoje finanse. Całość zostanie przelana na rehabilitację Zosi. W zamian za wsparcie nie tylko finansowe, ale także za reklamę i rozgłos zapraszam Państwa 27 maja 2022 r. do Siemianowic na ul. Wróbla 3 gdzie oprócz pojazdów różnych służb, słodyczy, owoców będą także niespodzianki (ogromne niespodzianki), ale to na razie w sferze negocjacji. Mamy jeszcze czas! W maju będziemy dobrze się bawić, ale już teraz chciałbym wszystkich zachęcić do kupowania różnych pozyskanych gadżetów i wspomagania zrzutki dla Zosi. A trasa charytatywnego rajdu rowerowego będzie wyglądała tak:

Jeżeli chciałbyś jakoś pomóc, a może chcesz być partnerem akcji, masz jakiś pomysł skontaktuj się ze mną: tel. 601 690 693 lub mail: woper@wp.pl. Całą akcję można śledzić na profilu Facebook: „Ja jadę – Ty pomagasz” – sezon II. Zapraszam do współpracy!

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie