Przejdź do treści

Imprezowy weekend z okazji 38 Dni Siemianowic Śląskich

Finał obchodów 38 Dni Siemianowic Śląskich odbędzie się w weekend 10-12 czerwca. Scena główna usytuowana będzie przy SCK- Parku Tradycji w Michałkowicach, przy ulicy Orzeszkowej.

W piątek 10 czerwca program rozpoczniemy w budynku Parku Tradycji, gdzie o godzinie 17.30 zaprezentuje się Grupa Teatralna „Śrubki”, która szlifuje swoje teatralne talenty w Parku Tradycji.  Teatr Dzieci „Śrubki” działa w Parku Tradycji  od końca 2021 roku. Grupa dzieci uczęszczających na warsztaty teatralne szybko zdecydowała o realizacji spektaklu. Wspólnymi siłami, pod okiem prowadzącej – pedagog i aktorki Monika Porwit, powstał pierwszy spektakl. 10 czerwca dzieci zaprezentują specjalnie przygotowaną na tę okazję etiudę.

O godzinie 18.00 rozpocznie się wernisaż wystawy „Śląskie Siemianowice w sztuce Śniadka”. Będzie to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników siemianowickiej architektury, jej smaczków i mało rozpoznawalnych detali oraz dla tych którzy kochają nasze miasto. Wyjątkowy wernisaż prac uczniów I LO im. Jana Śniadeckiego którzy przez ostatnich kilka miesięcy swój wolny sobotni czas spędzali w krakowskich pracowniach Politechniki , gdzie pod czujnym okiem pani dr hab. sztuki Monika Bogdanowska wykładowczyni wydziału architektury PK, stworzyli prawdziwą galerię prac przedstawiających perełki siemianowickiej architektury. Prace powstały w ramach projektu „Siemianowice piękne, bo śląskie”, na przeprowadzenie którego szkoła otrzymała grant w ramach cyklicznego konkursy grantowego Fundacji „ORLEN” pod hasłem „Moje miejsce na Ziemi”.

Na scenie głównej o godzinie 19.00 wystąpi Alicja Boncol z zespołem Koalicja, a po godzinie 20.00 zespół PECTUS.

W sobotę 11 czerwca o godzinie 14.15 pod scenę zapraszamy najmłodszych, na blok zabaw i animacji stworzony, specjalnie dla nich.

Od godziny 16.10 sceną zawładną różnorodne rytmy muzyczne. Wystąpią: zespół Albo i Nie, rodzina Wantułów, zespół Loża Masorza oraz gwiazdy wieczoru: ELEKTRYCZNE GITARY i  OBERSCHLESIEN.

Oprócz koncertów w sobotę odbywać się będą warsztaty i prezentacje siemianowickich Organizacji Pozarządowych. 

Również w sobotę, na Rynku Miejskim od godziny 13.00 trwać będzie XVI edycja Światowego Konkursu Gotowania Śląskiego Żuru. Od godziny 17.00 sceną zawładnie muzyka biesiadna. Wystąpią: Kola i Jula. Mateusz Troll i Przyjaciele oraz Metrum Reni&Marco.

W niedzielę 12 czerwca rozpoczniemy o godzinie 11.00 w SCK- Zameczek koncertem Józefa Skrzeka.
O godzinie 18.00 sceną główną zawładnie przebojowy duet Long&Junior. Wystąpi także zespół Ikarus Feel, a gwiazdą wieczoru będzie zespół HAPPYSAD.

Dodatkowe atrakcje pod Parkiem Tradycji to kiermasz rękodzieła, lunapark oraz bogata strefa gastronomiczna.

W niedzielę o godzinie 16.00 w amfiteatrze miejskim w Siemianowicach odbędzie się koncert jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca „Siemianowice”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

źródło: SCK

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie

DOŁĄCZ DO SUBIEKTYWNEJ EKIPY I DZIAŁAJ Z NAMI!
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

tel. 501-617-347,
e-mail: siemianowicesubiektywnie@wp.pl