Przejdź do treści

Wkrótce powinna ruszyć budowa Centrum Handlowo-Usługowego na terenach po hucie

Spółka ACE 9 Sp. z o.o. w połowie czerwca złożyła wniosek o pozwolenie na budowę Centrum Handlowo-Usługowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (robocza nazwa Galeria Siemianowice) na terenach po zlikwidowanej Hucie Jedność w Siemianowicach Śląskich. Oznacza to, że już wkrótce powinna ruszyć budowa kolejnego obiektu handlowo-usługowego w mieście.

Niedawno wspominaliśmy, że w nowej galerii powstanie czwarty w Siemianowicach sklep sieci Lidl:

Galeria Siemianowice realizowana przez Falcon Investment Management we współpracy z Acteeum Group zyskała właśnie operatora spożywczego. W ramach tego najnowocześniejszego kompleksu handlowego w Siemianowicach Śląskich oraz otaczającym regionie swój sklep o powierzchni ok. 2 tys. mkw. otworzy Lidl Polska, dołączając do szerokiego grona znanych i cenionych najemców. Budowa siemianowickiego centrum handlowego rozpocznie się jeszcze w tym roku zaś otwarcie zaplanowano na drugą połowę 2023.

Duży rozmach realizowanego projektu, centralna lokalizacja w mieście oraz niezwykle atrakcyjna oferta zakupowa to główne cechy centrum handlowego realizowanego przez Falcon Investment Management oraz Acteeum w formacie Power Center w Siemianowicach Śląskich.

Potwierdzeniem ogromnego potencjału obiektu jest podpisana właśnie umowa, na mocy której Lidl Polska stanie się operatorem spożywczym Galerii Siemianowie. Sklep o powierzchni ok. 2 tys. mkw będzie stanowił kluczowy element oferty zakupowej siemianowickiego centrum handlowego, wychodząc naprzeciw wielkiemu zainteresowaniu klientów. Galeria Siemianowice umożliwi klientom dokonanie w swym obrębie kompleksowych zakupów, zarówno tych codziennych jak i odzieżowych, drogeryjnych, obuwniczych, elektroniki użytkowej i innych.

– Jesteśmy pełni satysfakcji i entuzjazmu widząc dynamiczny rozwój siemianowickiego projektu oraz doskonały jego odbiór przez naszych najemców. Skutkuje to niezwykle dynamicznie postępującym procesem komercjalizacji, który na ponad rok przed otwarciem wynosi już ponad 75%. Bardzo cieszymy się z podpisania umowy najmu z Lidlem, który na powierzchni ok. 2 000 m² otworzy w Galerii Siemianowice swój kolejny nowoczesny sklep, z licznymi proekologicznymi rozwiązaniami. Fakt, że tak znamienita marka dołącza do naszego projektu potwierdza dodatkowo niezwykły potencjał komercyjny obiektu, w tym jego lokalizacji, formuły oraz rozmachu projektu.

– mówi Mariusz Kowalczyk, Leasing Director, Acteeum Central Europe.

Galeria Siemianowice to projekt realizowany w formule Power Center, który na łącznej powierzchni 18 tys. mkw GLA zaoferuje sklep spożywczy Lidl o powierzchni ok. 2 tys. mkw oraz 30 lokali handlowych, a także ofertę gastronomiczną oraz usługową. Obiekt zapewni klientom ok. 550 miejsc parkingowych oraz doskonałe połączenia komunikacją publiczną. Działka, na której powstaje Galeria Siemianowice zlokalizowana jest w ścisłym centrum Siemianowic, obok Placu Skargi, u zbiegu ulic Katowickiej, Staszica i Waryńskiego. W bezpośrednim sąsiedztwie Galerii zlokalizowane są przystanki komunikacji miejskiej – autobusowe oraz tramwajowe, zaś otaczające ulice zapewniają doskonały dojazd zarówno w obrębie miasta jak i całego ośrodka metropolitalnego Górnego Śląska.

Swym zasięgiem siemianowickie centrum handlowe obejmie ponad 280 tys. mieszkańców miasta oraz regionu Górnego Śląska.

Otwarcie obiektu zaplanowano na drugą połowę 2023 roku.

źródło i foto: acteeum.pl

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie

DOŁĄCZ DO SUBIEKTYWNEJ EKIPY I DZIAŁAJ Z NAMI!
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

tel. 501-617-347,
e-mail: siemianowicesubiektywnie@wp.pl