Przejdź do treści

Sinsay, Cropp, House, NewYorker w Galerii Siemianowice

Poznajemy kolejne szczegóły związane z budową nowej galerii handlowej w centrum Siemianowic Śląskich (na terenach po Hucie Jedność). Artykuł pochodzi ze strony acteuum:

Realizowany wspólnie przez Acteeum Group oraz Falcon Investment Management najnowszy projekt handlowy – Galeria Siemianowice – wprowadza nową jakość na rynek detaliczny miasta i regionu. Już teraz – na ponad rok przed planowanym otwarciem – jasnym jest, ze dzięki swojej ofercie handlowej, funkcjonalności, jakości i otaczającej infrastrukturze będzie stanowić najjaśniejszy i najchętniej odwiedzany punkt na mapie handlowej Siemianowic.

Budowa siemianowickiego centrum handlowego rozpocznie się jeszcze w 2022 roku zaś otwarcie zaplanowano na drugą połowę 2023.

Oczekiwania klientów obiektów handlowych uległy w ostatnim czasie gwałtownym i zdecydowanym zmianom. Uwarunkowania związane z COVID-19, znacznie większe zapotrzebowanie na efektywność i „poręczność” dokonywania zakupów, a także wysokie oczekiwania co do różnorodności i jakości oferty handlowej bardzo wpłynęły na realizowane inwestycje handlowe.

W awangardzie adaptacji do zmieniających się warunków zdecydowaną pozycję umacnia Acteeum Group, która potrafi wsłuchać się w oczekiwania rynku, zrozumieć związane z tym potrzeby najemców i w konsekwencji zrealizować od A do Z obiekty handlowe, trafiające dokładnie w oczekiwania wszystkich uczestników rynku detalicznego. Realizowane aktualnie projekty Acteeum  to obiekty w formule Power Center, zapewniające kompleksową ofertę dla klientów praktycznie we wszystkich segmentach zakupowych.

Przykładem takiej realizacji jest Galeria Siemianowice, która na ponad rok przed planowanym otwarciem już święci tryumfy komercjalizacyjne dając dowód swojej atrakcyjności i nowoczesności. Projekt ten, z jednej strony zapewnia wygodną, sprawnie działającą oraz efektywną formułę parku handlowego, doskonałą lokalizację i dostępność a jednocześnie niezwykle atrakcyjną gamę marek, które otworzą swoje sklepy w Galerii Siemianowice.

– Bardzo cieszymy się, że realizując projekt w Siemianowicach, wprowadzamy na lokalny rynek detaliczny prawdziwą „nową jakość”. Fakt zaś, ze nasi najemcy w pełni podzielają ten pogląd napełnia nas dumą, ale i jeszcze większą energią do działania.

Tworząc awangardowy na skalę miasta i regionu projekt umożliwiamy z jednej strony klientom dostęp do doskonale „skrojonej” oferty zakupowej i usługowej, w świetnie zaprojektowanym obiekcie, z drugiej zaś, stwarzamy przestrzeń dla najemców do silnego zaistnienia bądź wzmocnienia pozycji w catchmencie, który wynosi ponad 280 tys. Klientów . Cieszymy się, że tak licznie dołączają do nas znane i cenione  sieci odzieżowe. W ostatnim czasie podpisaliśmy umowy najmu z kolejnymi markami modowymi, które otworzą swoje pierwsze i jedyne sklepy w Siemianowicach. Powierzchnia sklepu Sinsay będzie wynosić 960 m², Cropp i House po 510 m², Smyk 450 m² natomiast New Yorker będzie posiadał 1.300 m², tym samym będzie największym sklepem odzieżowym w mieście . Dzięki temu, że elastycznie dostosowujemy nasz projekt do potrzeb rynku, zapewniamy jego sukces tak komercyjny jak i funkcjonalny a także – co niezwykle ważne – zapewniamy satysfakcję i zadowolenie klientów.

– mówi Mariusz Kowalczyk, Leasing Director, Acteeum Central Europe.

Galeria Siemianowice, to nowoczesny pod każdym względem obiekt, zaspokajający nie tylko podstawowe potrzeby zakupowe, ale oferujący bardzo zróżnicowaną, szeroką i atrakcyjną ofertę handlową, usługi oraz gastronomię. Galeria zaoferuje wszystko, czego potrzebować będą klienci – od nowoczesnego i przestronnego supermarketu Lidl, przez szeroką gamę sklepów modowych, gospodarstwa domowego, elektroniki użytkowej, marek sportowych, drogeryjnych, mediowych oraz dyskontowych, po duży sklep z branży dom i ogród. Do tego, w obrębie Galerii Siemieniowce znajdzie się popularny obiekt gastronomiczny zaś tuż obok stacja benzynowa i infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych. Atutów Galerii jest jednak więcej – Galeria Siemianowice zapewni atrakcyjne walory architektoniczne, nie tylko samych obiektów handlowych ale także tzw. małej architektury, stref relaksu, rozrywki, gier i zabaw dla dzieci oraz gastronomii. Wszystko to zaś z doskonałą dostępnością zarówno dla zmotoryzowanych klientów jak i korzystających z transportu publicznego.

Wszystkie te atuty sprawiają, ze Galeria Siemianowice cieszy się ogromnym zainteresowaniem najemców, którzy już teraz zdecydowali się na wynajęcie większości przestrzeni handlowych w obiekcie. Do sfinalizowania zostały już tylko ostatnie umowy najmu. Proces komercjalizacji projektu,  w najbliższym czasie – czyli na ponad rok przed otwarciem, zostanie zakończony..

Galeria Siemianowice to projekt realizowany w formule Power Center, który na łącznej powierzchni 18 tys. mkw GLA zaoferuje sklep spożywczy o powierzchni ok. 2 tys. mkw oraz 30 lokali handlowych, a także ofertę gastronomiczną oraz usługową. Obiekt zapewni klientom ok. 550 miejsc parkingowych oraz doskonałe połączenia komunikacją publiczną.

Działka, na której powstaje Galeria Siemianowice zlokalizowana jest w ścisłym centrum Siemianowic – zaledwie 650 m spacerkiem od Rynku miasta, obok Placu Skargi, u zbiegu ulic Katowickiej, Staszica i Waryńskiego. W bezpośrednim sąsiedztwie Galerii zlokalizowane są przystanki komunikacji miejskiej – autobusowe oraz tramwajowe, zaś otaczające ulice zapewniają doskonały dojazd zarówno w obrębie miasta jak i całego ośrodka metropolitalnego Górnego Śląska.

Swym zasięgiem siemianowickie centrum handlowe obejmie ponad 280 tys. mieszkańców miasta oraz regionu Górnego Śląska.

Otwarcie obiektu zaplanowano na drugą połowę 2023 roku.

***

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl

Informacja o Falcon

Falcon Investment Management to prężnie rozwijający się fundusz na rynku nieruchomości komercyjnych w segmencie Retail Parków, założony przez Piotra Piechockiego. Aktualnie realizuje szereg projektów w formule Joint-Venture z partnerami zewnętrznymi i kilka projektów własnych. Rozwój Falcon Investment Management w najbliższych latach oparty będzie o zakup działających obiektów, współpracę z partnerami zewnętrznymi jak i prowadzenie własnej działalności inwestycyjno-deweloperskiej, mając na celu budowę ogólnopolskiego, stabilnego portfolio parków handlowych.

źródło: acteuum

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Wspieraj nas na patronite: https://patronite.pl/siemianowicesubiektywnie

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie

DOŁĄCZ DO SUBIEKTYWNEJ EKIPY I DZIAŁAJ Z NAMI!
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

tel. 501-617-347,
e-mail: siemianowicesubiektywnie@wp.pl