Przejdź do treści

Nie oszczędzajmy na bezpieczeństwie dzieci!

We wrześniu ubiegłego roku na prośbę rodziców dzieci z Przedszkola nr 6, złożyliśmy w Urzędzie MIasta wniosek o poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych przy ul. Kościelnej (na wysokości budynków Kościelna 26 – Kościelna 37). Z powodu słabego oznakowania, jak również parkujących na chodnikach i w zatoczkach pojazdów, często zdarza się, iż kierowcy nie zauważają stojących przy przejściu przedszkolaków z rodzicami. Zdarzały się już samochody zatrzymujące z piskiem opon przed “pasami”.

Po konsultacji z Dyrektor Przedszkola nr 6 ,Panią Agnieszką Syma, dowiedzieliśmy się, iż obecna oraz poprzednia dyrekcja placówki wielokrotnie prosiły urzędników o interwencję w tej sprawie. Niestety bezskutecznie. Ku uciesze wszystkich zainteresowanych 19 października 2021 r. nadeszła odpowiedź z Wydziału Infrastruktury Drogowej. Komisja ds. Organizacji Ruchu przeanalizowała nasz wniosek i zaopiniowała go pozytywnie. W związku z tym padła urzędnicza obietnica, iż po zakończeniu robót związanych z remontem ulicy Kościelnej wyżej wspomniane przejście dla pieszych zostanie dodatkowo oznakowane za pomocą znaków D-6 na fluorescencyjnym tle oraz pasków akustycznych.

Ku naszemu zdziwieniu, w lipcu 2022 na nowej nawierzchni ulicy Kościelnej została namalowana standardowa, czarno-biała “zebra”.

Od razu skontaktowaliśmy się telefonicznie z Wydziałem Infrastruktury Drogowej Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie. Niestety uzyskane informacje nie były dla nas pozytywne. W budżecie miasta na rok 2022 zabrakło środków na obiecane oznakowanie.

Co dalej? Nie odpuszczamy. Uważamy, iż bezpieczeństwo mieszkańców, a zwłaszcza dzieci, powinno być dla urzędników sprawą priorytetową. Co ciekawe, na namalowanie biało-różowego przejścia dla pieszych w rejonie przystanku MICHAŁKOWICE BANK środków wystarczyło. Czy zatem drogowcy mieli odmierzoną ilość fluorescencyjnej farby tylko na te jedne pasy? A może zwyczajnie zapomniano o obietnicy złożonej w październiku 2021 ? Mamy nadzieję, że wkrótce dowiemy się, co rzeczywiście jest powodem niewykonania inwestycji oraz kiedy doczekamy się bezpiecznego przejścia dla pieszych przy ulicy Kościelnej, skoro wniosek został zaopiniowany pozytywnie.

W dniu 25 lipca br. wysłaliśmy kolejne pismo do Wydziału Infrastruktury Drogowej. Będziemy Państwa informować o dalszych postępach sprawy.

A teraz pytanie – Czy są w Siemianowicach miejsca, w których potrzebne są jeszcze takie bezpieczne przejścia dla pieszych? Informujcie nas na miastotocoswiecej@gmail.com

autor : Monika Szydło

zdjęcia : zbiory własne oraz www.marcinnowak.pl (znak d6), www.radiokielce.pl (pasy akustyczne)
autor: Monika Szydło

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Wspieraj nas na patronite: https://patronite.pl/siemianowicesubiektywnie

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie

DOŁĄCZ DO SUBIEKTYWNEJ EKIPY I DZIAŁAJ Z NAMI!
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

tel. 501-617-347,
e-mail: siemianowicesubiektywnie@wp.pl