Przejdź do treści

Pożar na ul. Bytomskiej

Dnia 08.08.2022 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich wpłynęło zgłoszenie o wydobywającym się dymie z okien jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Bytomskiej w Michałkowicach.

WSPIERAJ SIEMIANOWICE SUBIEKTYWNIE: PATRONITE

Siemianowiccy policjanci jako pierwsi dojechali na miejsce pożaru. Z okna mieszkania wydobywał się już dym. Mundurowi z patrolówki pobiegli do mieszkania i po otwarciu drzwi wśród kłębów czarnego dymu zauważyli leżącego mężczyznę. Wskutek sporego zadymienia tracił już przytomność. 71-letni właściciel mieszkania został przez policjantów wyniesiony na zewnątrz budynku, gdzie natychmiast rozpoczęto udzielanie mu pierwszej pomocy. W ratowanie życia mężczyzny włączyli się strażacy, którzy także opanowali płomienie ognia w mieszkaniu. Na szczęście nie było konieczności ewakuowania lokatorów z budynku. 71-latek został przekazany załodze karetki pogotowia ratunkowego. Według jego oświadczenia pożar wybuchnął w momencie, gdy chciał rozpalić w piecu i niestety nie zdołał już wydostać się z mieszkania o własnych siłach

W zdarzeniu brało udział pięć zastępów PSP w tym jeden z Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie oraz Grupa Operacyjna z Komendy w Siemianowicach Śląskich – łącznie 14 strażaków, Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Wspieraj nas na patronite: https://patronite.pl/siemianowicesubiektywnie

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie

DOŁĄCZ DO SUBIEKTYWNEJ EKIPY I DZIAŁAJ Z NAMI!
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

tel. 501-617-347,
e-mail: siemianowicesubiektywnie@wp.pl