Przejdź do treści

Zmarła Jolanta Kopiec

Nasze miasto dotknęła kolejna wielka strata. Odeszła Jolanta Kopiec.. Przez dwie kadencje – w latach 1998-2002 oraz 2010- 2014 sprawowała mandat radnej Siemianowic Śląskich. Przez cztery lata była radną Sejmiku Samorządu Województwa Śląskiego, z wielkim zaangażowaniem pracując w trzech komisjach: budżetu i skarbu, rolnictwa i zagospodarowania terenów wiejskich oraz współpracy z zagranicą i integracji z Unią Europejską.

Była pierwszą kobietą w Polsce, której powierzono kierowanie ogrodem zoologicznym.

Mając wykształcenie ekonomiczne, licencję zarządcy nieruchomości i będąc absolwentką studiów podyplomowych w zakresie controllingu przystąpiła do tej swojej kolejnej roli z entuzjazmem, pasją i nade wszystko wielkim sercem. Przez 12 lat, kiedy piastowała stanowisko dyrektora Śląskiego ZOO, ogród znacznie się rozwinął, zwierzęta zyskiwały coraz to lepsze warunki egzystencji, a placówka uznawana była za jedną z trzech czołowych na liście polskich ogrodów.

Jola była osobą wielkiego serca, zawsze gotową do pomocy. Była pogodna, ale niezwykle poważna , gdy stawała naprzeciw jakiegoś problemu, z którym trzeba się było zmierzyć. Zawsze była osobą ogromnej aktywności i tyle jeszcze mogła zrobić…

Pogrzeb Jolanty Kopiec odbędzie się na cmentarzu przy ul. Michałkowickiej, w środę 21 września o godz. 10.00.

źródło i foto: UM Siemianowice Śląskie