Przejdź do treści

Zbliża się kolejne Michałkowickie Bluesowanie

25 listopada, po raz VIII w SCK Parku Tradycji odbędzie się Michałkowickie Bluesowanie im. Jana „Kyksa” Skrzeka. Podczas imprezy wystąpią: ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA oraz EWA URYGA. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00.

Śląska Grupa Bluesowa to czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej. Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa. Od pierwszej edycji Michałkowickiego Bluesowania jest stałym gościem wieczoru, podtrzymując tym samym pamięć nie tylko o Janie „Kyksie” Skrzeku ale również o innych wybitnych artystach.

Ewa Uryga została uznana przez magazyny Jazz Forum oraz Twój Blues za jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych. Jest laureatką najważniejszych festiwali muzycznych w kraju. Wielokrotnie zapraszana do wspólnych projektów muzycznych m.in.: ze Zbigniewem Wodeckim, Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Ewą Bem, Lorą Szafran, Włodzimierzem Nahornym, Henrykiem Miśkiewiczem, a także chórem gospelowym The Jackson Singers oraz solistkami, Ruth Lynch i Presillą Jones. Przez 8 lat współpracowała również z amerykańskim wokalistą Brianem Fentressem. Dysponuje fantastycznym głosem, ale jej szczególnym atutem jest siła jej interpretacji. Ewa Uryga nagrała dotychczas 8 autorskich płyt, z których najnowsza płyta winylowa pt. Mahalia Jackson In Memoriam ukazała się na rynku 17 stycznia 2020 r.

W Siemianowicach śląskich wystąpi wraz z Darkiem Ziółkiem.

Bilety na Michałkowickie Bluesowanie dostępne są w kasach SCK oraz on-line: https://bilety.siemck.pl/index.php/repertoire.html?id=2630

Bądź na bieżąco i śledź aktualności na stronie: https://siemianowicesubiektywnie.pl/

Wspieraj nas na patronite: https://patronite.pl/siemianowicesubiektywnie

Zachęcamy do udostępniania naszych postów, a także polajkowania strony: https://www.fb.com/SiemianowiceSubiektywnie/

Grupa dyskusyjna/interwencyjna na fb: https://www.fb.com/groups/JanWieczorekSiemianowiceSubiektywnie/

Grupa spotted: https://www.facebook.com/groups/spottedsiemianowice

Nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/siemianowicesubiektywnie/

Snapchat: siemianowice

TikTok: https://www.tiktok.com/@siemianowicesubiektywnie

DOŁĄCZ DO SUBIEKTYWNEJ EKIPY I DZIAŁAJ Z NAMI!
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

tel. 501-617-347,
e-mail: siemianowicesubiektywnie@jwieczorek