Przejdź do treści

Z Katowic do Abu Zabi z Wizz Air

W systemie rezerwacyjnym linii lotniczej Wizz Air pojawił się nowy kierunek z lotniska w Katowicach. Jest to Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pierwszy lot zaplanowany jest na 15 września 2020 roku, ale jak wiadomo, wszystko zależy od rozwoju epidemii koronawirusa. Loty będą się odbywały dwa razy w tygodniu. Od 15 września 2020 r. do 24 października 2020 r. we wtorki i soboty, a od 26 października 2020 r. w poniedziałki i piątki. Trzeba również wspomnieć, że przy wyborze lotu podana jest informacja, że „trasa oczekuje na zatwierdzenie regulacyjne”.

Najtańsze loty na tej trasie udało nam się znaleźć na marzec 2021 roku. Za podróż w dwie strony zapłacicie 432 zł (jeśli posiadacie Wizz Discount Club). Przykładowy lot z Katowic do Abu Zabi w cenie 432 zł: W TYM MIEJSCU.

Co ciekawe, Wizz Air wykonuje już loty z Katowic do Zjednoczonych Emiratów Arabskich – na lotnisko w Dubaju. Po co zatem kolejna trasa do ZEA? Odpowiedź jest prosta. Wizz Air tworzy nową linię lotniczą nad Zatoką Perską – Wizz Air Abu Dhabi ZEA. Czy nowa linia umożliwi podróże z Katowic np. do Indii (z przesiadką w Abu Zabi) w bardzo atrakcyjnych cenach? Tego jeszcze nie wiemy, ale o planach linii pisał m.in. serwis fly4free.

Na koniec warto wspomnieć, że do Abu Zabi dolecimy już wkrótce także w innych europejskich lotnisk zlokalizowanych w takich miastach jak: Budapeszt, Bukareszt, Kluż-Napoka, Sofia. Właśnie takie połączenia są obecnie dostępnie w systemie Wizza.

info: podróżnik Stefan
foto: Obraz Jörg Peter z Pixabay