Przejdź do treści

Ruszył spot o siemianowickich dzielnicowych, którzy promują bezpieczeństwo

Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich wspólnie z Fundacją Grot zrealizowała spot, który pokazuje, jak wygląda codzienna służba dzielnicowych. W przygotowanym materiale filmowym stróże prawa zachęcają mieszkańców do korzystania z aplikacji Moja Komenda oraz angażowania się w poprawę bezpieczeństwa w najbliższej okolicy. Dzielnicowi zwracają uwagę również na problem bezdomności oraz małej widoczności pieszych w porze jesienno-zimowej.

Siemianowiccy dzielnicowi postanowili nakręcić spot, w którym pokażą swoją codzienną służbę, ale przede wszystkim zachęcą mieszkańców do zachowań, które wpłyną na poprawę szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W realizacji takiego materiału pomogła zaprzyjaźniona Fundacja Grot. W kilkuminutowym filmie stróże prawa zachęcają do korzystania z aplikacji Moja Komenda. Dzięki niej można w łatwy sposób nawiązać kontakt z danym dzielnicowym oraz szybko odnaleźć najbliższą jednostkę Policji.

Dzielnicowi promowali także noszenie opasek odblaskowych, które zdecydowanie poprawiają widoczność pieszych w porze jesienno-zimowej. Napotkanym mieszkańcom wręczali odblaski, które ufundował siemianowicki magistrat. Najstarszym mieszkańcom miasta stróże prawa rozdawali natomiast koperty życia i tłumaczyli, jak istotne są zawarte w nich informacje w sytuacji, kiedy występuje nagłe zagrożenie dla życia lub zdrowia. Przygotowany spot ma na celu promowanie postaw aktywnego angażowania się mieszkańców w bezpieczeństwo w najbliższej okolicy. Od każdego z nas zależy, czy miejsce, w którym przebywamy, będzie pozbawione negatywnych zjawisk. Dlatego dzielnicowi zachęcają do bezpośredniego kontaktu z nimi, jak również z pozostałymi policjantami.

Stróże prawa w materiale filmowym poruszyli także problem bezdomności, który szczególnie teraz, gdy temperatury spadają poniżej zera, jest dla tych osób poważnym zagrożeniem. A przecież w większości przypadków wystarczy jeden telefon do mundurowych, którzy sprawdzą przekazaną informację i nadadzą jej odpowiedni bieg. Każdy pion w strukturze Policji charakteryzuje się szczególnymi zadaniami. Zadaniem dzielnicowych jest utrzymywanie stałego kontaktu z mieszkańcami, rozwiązywanie konfliktów społecznych i podejmowanie działań minimalizujących zjawiska kryminogenne. Dlatego ich służba w zdecydowanej większości polega na obchodzie wyznaczonego rejonu służbowego. Dzięki temu są blisko społeczności lokalnej i utrzymują z nią oraz różnymi podmiotami funkcjonującymi na tym obszarze bieżący kontakt.

FILM DOSTĘPNY W LINKU.

źródło: KMP w Siemianowicach Śląskich